nabízíme Vám nehtovou modeláž, P-shine, manikúru, parafínové zábaly................................... Nečekejte na nic a OBJEDNEJTE SE na +420 776 355 273

 

~ Problémy s přírodními nehty

Problémy s přírodními nehty


Nehty chrání špičky prstů na rukou i na nohou, často jsou středem pozornosti jako známka krásy. Mohou být také vodítkem při zjišťování vašeho zdravotního stavu a některých skrytých chorob. Klíčem ke zdravým nehtům je správná výživa. Nehty patří k nejsilnějším tkáním organismu, skládají se téměř výhradně z vazivové tkáně nazývané keratin. Mohou však růst pomaleji než normálně, slábnout nebo se lámat z nejrůznějších příčin. Jednou z nejčastějších příčin je plísňová infekce.Příznaky problémů s nehty

Suché, lomivé nehty, které se štěpí a pomalu rostou, mohou být následkem nedostatečné výživy. Tlusté zažloutlé nehty (spíše u nohou) mohou být napadené plísní, poškozené zbytky tkáně pod nehtem mohou způsobit jeho odlupnutí od lůžka. Změny barvě nehtů, jejich tvaru a struktuře mohou signalizovat skrytou nemoc.Příčiny onemocnění problémy s nehty

Klíčovou úlohu v růstu a vzhledu nehtů hraje výživa. Nedostatečný přívod skupiny vitaminů B může například způsobit rýhování nehtů, nedostatek vápníku jejich suchost a lomivost. Nedostatek kyseliny listové nebo vitaminu C je jedním z důvodů, proč se tvoří záděry. Není-li krev dostatečně okysličená následkem skrytého onemocnění (např. některých srdečních chorob), mohou nehty změnit barvu i tvar. Bílé skvrnky na nehtech bývají známkou nedostatku zinku. Dlouhodobý styk s chemickými látkami může nehty vysoušet tak, až jsou slabé a lomivé. Plíseň na nohou může infikovat i nehty, bují nejčastěji ve vlhkých, propocených botách a může infikovat i ten nejtenčí lom způsobený fyzickou aktivitou - např. joggingem.


Jak se léčí Problémy s nehty potravinovými doplňky

K celkovému posílení nehtů lze použít nejrůznější doplňky. Léčení však musí trvat nejméně osm týdnů, než jsou patrné nějaké výsledky. Biotin a ostatní vitaminy skupiny B užívané společně s vitaminem C a E mají kombinovaný účinek, který pomáhá organismu vytvářet kreatin a jiné bílkoviny nutné k výstavbě silných nehtů. Stejně jako k posílení kostry prospívá vápník a další minerály tak i k nehtům. Rybí tuk (nebo lněný olej) a pupalkový olej jsou bohaté na dva různé typy esenciálních mastných kyselin, které obě vyživují nehty a chrání je před praskáním. Máte-li pod nehty bílé skvrnky, užívejte mimořádně dávky zinku (15 mg denně - nejlépe s přípravkem mědi). Někteří léčitelé předepisují na slabé nehty křemík, ale účelnost této léčby není prokázána.

Nehty infikované plísní se léčí velmi obtížně. Vitamin C a vitaminem E užívané vnitřně zůstávají dobrým prostředkem, protože zvyšují imunitu a mohou pomáhat tělu zvládat infekci. Zkuste také několik měsíců vtírat do nemocných nehtů olej tea tree, česnekový olej nebo měsíčkovou mast.


Vhodné potravinové doplňky při problémech s nehty
- biotin 600 mcg dvakrát denně při jídle po dobu osmi týdnů
- vitamin B komplex jednu tabletu každé ráno při jídle
- vitamin C 500 mg dvakrát denně a 250 mg vitaminu E denně
- rybí tuk 2 tobolky po 1.000 mg denně
- pupalkový olej 1.000 mg třikrát denně
- olej tea tree vtírejte do postižených míst dvakrát denně


Kdy navštívit lékaře s problémy s nehty

Nehty mohou signalizovat i vážné potíže. Modravý nádech může být projevem astmatu, bílé čáry po délce nehtu příznakem srdečního onemocnění. Máte-li zdravotní problémy, doraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.


Problémy s nehty - fakta a rady

Denní šálek čaje z ovesné slámy, přesličky nebo kopřivového listí může zlepšit stav nehtů. Tyto rostliny jsou bohaté na křemík a jiné minerály potřebné pro jejich růst.
Olej tea tree (melaleukový) je mnohem levnější a má méně vedlejších účinků než předepisované protiplísňové léky, ale stejně jako ony nemusí vždy být účinný.
Navzdory reklamním tvrzením želatina nehty ani neposílí, ani nepovzbudí jejich růst. Její bílkovina neobsahuje tu pravou směs aminokyselin potřebnou k tvorbě nehtů.


Doporučení týkající se problémů s nehty

Nezastřihujte kůžičku u lůžka nehtů - chrání nehet před plísněmi a bakteriemi.
Při domácích pracích a při práci s chemickými prostředky noste gumové rukavice. Máčíte-li si dlouho ruce, ošetřete pak nehty vazelínou nebo zajděte na parafínový zábal.
Udržujte nehty krátké, dlouhé nehty se snadněji lámou. Před stříháním si nehty namočte, aby se neštěpily a neloupaly.