nabízíme Vám nehtovou modeláž, P-shine, manikúru, parafínové zábaly................................... Nečekejte na nic a OBJEDNEJTE SE na +420 776 355 273

 

~ Pokožka rukou

Jak na popraskanou pokožku rukou?


„Od jara pracuji na zahradě a moje ruce často trpí, jak je mám ošetřovat?" nebo „Jsem lesní dělník a pokožka mých rukou, zejména po zimě, je velmi vysušená a často i popraskaná, běžné krémy mi příliš nepomáhají. Co s tím? "- s těmito a podobnými dotazy se lidé na společnost Cosmetics ATOK International obracejí velmi často. Zajímá je, zda by jim problémy s pokožkou rukou pomohla vyřešit aromaterapeutická olejová kosmetika, o které je známo, že působí přirozeně, jemně a přitom velmi účinně.


     Především je třeba zmínit, že pokožka rukou, zejména při intenzivním zatížení, vyžaduje pravidelnou péči. Je totiž velmi tenká a nemá žádnou podkožní tukovou tkáň. Pobyt v klimaticky náročných podmínkách snáší velmi špatně a je třeba ji chránit a vyživovat vhodnými krémy a oleji, které podle potřeby aplikujeme i několikrát denně. Preparáty Original ATOK díky obsahu kvalitních rostlinných a éterických olejů jsou pro pravidelnou péči o ruce ideálními prostředky.


     Důležité je zvolit už správné přípravky k omývání rukou. Doporučuji vyhnout se chemicky upraveným pěnivým mýdlům a gelům, které pokožku ještě více vysušují a zvolit jemné hydrofilní oleje - mycí olej na ruce nebo hydrofilní olej neutrální.
K ochraně a výživě pokožky jsou vhodné speciální krémy na ruce. Při práci v lese, častém používání chemikálií a podobném extrémním zatížení pokožky doporučuji třezalkový krém Marre, který obsahuje prospěšné vitaminy A, E a F, z minerálů pak například vápník či hořčík. Tento krém pokožku zklidňuje, chrání a regeneruje. V zimním období je vhodnější konopný balzám, který neobsahuje vodu. Při práci na zahradě se zase výborně osvědčuje heřmánkový multivitaminový krém Lady nebo dýňový krém na ruce Verra, který se velmi dobře vstřebává a pokožce dodává pocit hebkosti.

     Výborné je také 1-2x týdně aplikovat zábal na ruce s vlažným olivovým olejem. Do rukou vetřeme potřebné množství oleje a navlékneme na ně bavlněné rukavice a mikrotenové sáčky. Zábal necháme působit alespoň 30 minut.

     Pokožce rukou také velmi prospěje pravidelná masáž, například za použití masážního měsíčkového krému nebo měsíčkového balzámu, které vynikají protizánětlivými, zvláčňujícími, zjemňujícími a regeneračními účinky.

     K péči o ruce při práci na zahradě i v lese je výborné také kakaové máslo, které pokožce poskytuje výbornou ochranu při styku se zeminou a chrání ji před vlivy počasí. Pokud dojde k namožení, otokům či pohmoždění rukou, osvědčuje se kostivalový masážní krém.

     Skvělé výsledky přináší také již zmíněný vysoce zvláčňující konopný balzám s obsahem bambuckého másla a konopného oleje.


Věřím, že si z této bohaté nabídky si každý z vás vybere „to své" a při pravidelné péči budete brzy mile překvapeni viditelnou změnou.